Paneláková kuchyně v neutrálních tónech s poloostrůvkem a obkladem "rybí kost" propojená s obývákem


      ZOBRAZIT CELOU GALERII (23 FOTEK)


Popis kuchyně:

První schůzka s klienty proběhla přímo v prostoru určeném pro rekonstrukci. Hned po první schůzce jsem věděla, že prostor má velký potenciál, a že jsme s klienty na stejné vlně. Prostor jsem si zaměřila a s klienty jsem probrala všechny představy a požadavky na prostor. Už od začátku bylo jasné, že to bude běh na dlouhou trať. Chtělo to vzít celé kompletně od podlahy a to doslova. Nezmýlila jsem se, protože celá realizace nám zabrala 9 měsíců, a jak se říká nezůstal kámen na kameni.

Panelové byty mají svoje úskalí a na ta jsem klienty od začátku upozornila. Představa klientů o nové dispozici kuchyně do "L" s poloostrůvkem, která bude navazovat na stěnu s televizí, mi dávala smysl, a tak bylo spíše nutné ji rozpracovat detailně. Pro změnu dispozice kuchyně nás čekala úprava rozvodů vody, elektřiny a plynu. Předsazení kuchyně o 10 cm nám umožnilo tyto rozvody tahat po stěně za skříňkami. Zvětšila se tím zároveň hloubka pracovní desky, což je vždy příjemné. Kvůli umístění poloostrůvku v prostoru jsme pak rušili jedno topení v kuchyni a nahradili jsme ho topením v obýváku, které mělo větší výkon.

U dispozice kuchyně do "L" jsem vycházela ze základních principů, kdy je potřeba zachovat poskládání skříněk a spotřebičů tak, aby na sebe práce a pohyb v kuchyni navazovaly. Velkým přáním klientů byla americká lednice a ta nám to malinko zkomplikovala, ale nakonec jsme to zvládli. Je to přeci jen volně stojící spotřebič, který okolo sebe potřebuje kvůli manipulaci, otvírání dvířek a cirkulaci vzduchu, dostatek prostoru. Z estetického pohledu je vždy trochu oříšek jak americkou lednici do kuchyně šikovně "zakomponovat", aby nebyla rušivým prvkem. Poloostrůvek, který je navržen naproti hlavní části kuchyně, je úložným prostorem navíc a taky skvěle funguje jako další pracovní či manipulační místo. Do pracovní desky poloostrůvku jsem navrhla výklenek, do kterého se dají umístit bylinky nebo další drobnosti, které chce mít člověk v kuchyni po ruce. Jídelní stůl pro čtyři osoby navazuje na poloostrůvek, což dávalo smysl v rámci dispozice celé místnosti a je to i velmi praktické například v případě servírování. Za jídelní stůl se nám vešla ještě knihovna. Není to ale obyčejná knihovna, je v ní ukryté pracovní místo. Protože to není denně používané pracovní místo, chtěli ho klienti nějak šikovně ukrýt, ale zároveň ho mít ihned připravené k použití. Stačí tak vyklopit jednu z desek a za ní se objeví počítač a vše potřebné k práci. Vše je vypočítáno na milimetry.

Barevná představa klientů byla velmi jasná. Chtěli použít neutrální tóny a doplnit je dřevodekorem. Větší část kuchyně a TV stěna jsou z šedého lamina a poloostrůvek, na který jsem chtěla záměrně více upozornit, je celý bílý. Kontrastní tmavě šedou desku jsme vybrali z kompaktního laminátu, což nám umožnilo hlavně montovat dřez pod desku. Říká se, že podlaha je zrcadlem celé místnosti. A protože jsme zvolili vinylovou podlahu v imitaci dřeva, rozhodla jsem se s dřevodekorem ve zbytku místnosti šetřit. Navrhla jsem ho jen na horní skříňky, knihovnu a část TV stěny. Výrazným prvkem kuchyně se měly od začátku stát obklady ve skladbě rybí kosti. To se myslím povedlo a výsledný efekt ještě podpořila modrá spárovací hmota. Modrá se pak opakuje ještě na pohovce. Vše je promyšleno do posledního detailu.

V rámci stavebních úprav nám hodně pomohlo srovnání celého stropu sádrokartonovým podhledem. Křivost stropu v panelových bytech není nic pěkného. Osvětlení se nám díky tomu v části kuchyně podařilo zapustit, aby nekolidovalo při otevření okna. Zbytek světel jsem navrhla jako přisazená bodová a závěsné osvětlení nad stolem s těmito bodovkami stylově koresponduje. Původní dveře, které se posouvaly po stěně, jsme se s klienty rozhodli umístit do pouzdra v sádrokartonové předstěně. Dekor dveří jsme navíc zvládli sehnat ve stejném dekoru jako lamino na horních skříňkách, TV stěně a knihovně. Vše k sobě krásně ladí a dveře v místnosti nejsou rušivým prvkem.

U této zakázky jsem se postarala o kompletní návrh kuchyně včetně výběru spotřebičů, dřezu, baterie a dalších doplňků patřících ke kuchyni. Pomohla jsem s výběrem kvalitního dodavatele kuchyně a zajistila stavební úpravy, které jsem řídila po celou dobu rekonstrukce. Pomohla jsem vybrat podlahu a zajistila její pokládku tak, aby vše navazovalo na stavební práce. S klienty jsem vybrala keramický obklad a zajistila jeho aplikaci. Dále jsem pomohla vybrat osvětlení, zásuvky i vypínače. Pomohla jsem s výběrem solitérů do prostoru včetně jídelních židlí od značky TON. Časově jsem organizovala návaznost veškerých stavebních prací a všech kroků až po montáž kuchyně.

 Zobrazit další reference


Pomohu vám ke kuchyni vašich snů. Od návrhu, přes výběr dodavatele nábytku, spotřebičů a stavebních prací, až k samotné realizaci. Zajistím vše co je potřeba k tomu, abyste ve své nové kuchyni mohli poprvé uvařit a spokojeně ji používat.


Chci pomoci s kuchyní

Jak to probíhá? | Kolik to stojí?