Odvážná petrolejová kuchyně v kombinaci s drásanou šedavou dýhou a kompaktní laminátovou deskou


      ZOBRAZIT CELOU GALERII (13 FOTEK)


Popis kuchyně:

Klientka žijící dlouhodobě v zahraničí se rozhodla svěřit se mi do rukou a zrekonstruovat zhruba 30 let starou kuchyň. Přicestovala tak na skok do Prahy. Během dvou týdnů jsme zvládly dvě schůzky. Na první schůzce jsem si prostor zaměřila a popovídaly jsme si o tom jakou má představu a s čím bych jí měla pomoci. Na druhé schůzce jsem jí prezentovala návrh kuchyně v počítači plus jsem přinesla několik materiálových a barevných vzorků. Pak už jsem dostala klíče a vše ostatní jsme již řešily jen po mailech a po telefonu.

V malém prostoru nebylo pochyb o tom, že v rámci dispozice není moc prostor pro fantazii. Přesto jsem chtěla zachovat rozložení kuchyně tak, aby na sebe práce v kuchyni navazovala a pracovní plocha byla dostatečná. Díky požadavku myčky, se bohužel do kuchyně nakonec nepodařilo dostat jedny větší šuplíky. Klientka si ale myčku moc přála a tak mi její přání bylo rozkazem.

Barevné i materiálové kombinace se nám v průběhu řešení návrhu kuchyně trochu proměnily. S petrolejovou barvou jako základní barvou pro celou kuchyň jsme ale začínaly a nakonec jsme u ní i zůstaly. Od umělého kamene jsme se pak dostaly až ke kompaktní laminátové desce. K výrazné petrolejové barvě jsem navrhla kombinaci drásané šedavé dýhy a tmavě šedé pracovní desky. Jako třešničku na dortu jsem zvolila černé doplňky, zvláště pak černé Viefe úchytky připomínající knoflíky od zesilovače. Zásadní částí rekonstrukce se stala podlaha. V původním požadavku klientky bylo vyměnit podlahu jen pod kuchyní. Klientka si ale nechala poradit a tak je nová dřevěná podlaha jak v kuchyni tak v obýváku i jídelně. Kuchyně je sice částečně ukrytá ve výklenku ale prostor je zároveň otevřený i do zbytku místnosti. Podlaha místnost krásně spojila. A jak mi nakonec klientka napsala, kdyby tam zůstala ta stará podlaha, byl by to "takový zaparkovaný Mercedes ve staré garáži". Výběr odstínu dřevěné dubové podlahy zvládla v podstatě klientka sama. Společně jsme si jen odsouhlasily, že sedí k barevnému konceptu nové kuchyně.

U této rekonstrukce jsem se postarala o kompletní návrh kuchyně včetně výběru spotřebičů a doplňků. Pomohla jsem s výběrem kvalitního dodavatele kuchyně a zajistila jsem stavební úpravy. Pomohla jsem vybrat podlahu, osvětlení, zásuvky a vypínače. Časově jsem pak pomohla organizovat návaznost stavebních prací, pokládku podlahy, montáž kuchyně a nakonec i díky tomu, že jsem měla klíče, tak jsem nechala kuchyň uklidit.

 

 

 

 

 


Vyjádření klienta:

Už pár let jsem přemýšlela o nějaké větší úpravě kuchyně ve svém bytě. Žiji ale dlouhodobě v zahraničí a když s rodinou přijedu do Čech, nemám čas věnovat se rekonstrukci. Potřebovala jsem, aby to někdo v mém zastoupení koordinoval a já mohla zůstat v pozadí jen přes telefon a mail. Adriana mi spadla z nebe. Vůbec už nevím, jak mě k ní pan Google dovedl, ale jedno je jisté, bez Adriany by tahle kuchyně jistojistě neexistovala!
O kuchyni jsem měla představu jasnou, moc jsem si přála tam mít dřevo v té nejpřírodnější podobě. Má představa hrubých opracovaných prken ale padla, když hned při první schůzce mi Adriana vysvětlila, proč je můj nápad drahý a obtížně realizovatelný. Nesmutnila jsem dlouho, Adriana totiž funguje jako malé pojízdné kuchyňské studio! Z auta přinesla velké množství vzorků dýh, které jsme rozložily v bytě na podlaze a já si pamatuji, jak jsem uviděla vzorek drásaného šedého dubu a bylo to. Láska na první pohled! Výběr barvy lamina pro dolní část skříněk šel taky rychle, pro petrolejovou barvu mám už delší čas slabost:) Tím byl základ položen, zbytek Adriana doladila přesně podle mého vkusu. S jejími službami si kupujete klid, čas a jistotu hladkého chod bez stresu se zaručeným výsledkem ve 100% kvalitě. Adriana je nesmírně profesionální a naprosto spolehlivá. Umí naslouchat přání klienta a nesnaží se prosadit svou představu, jako někteří designéři. Na druhou stranu má určitou zarputilost v tom dobrém smyslu a nenechá vás jít do něčeho, co nebude praktické a omezí to funkčnost kuchyně. Svůj názor umí dobře obhájit a je jasné, že stojí na zkušenostech a na letech praxe. Je trpělivá při vysvětlování, popíše vám plusy i mínusy vašich představ. Návrhy si prohlédnete ve 3D, občas i doplněné o fotografie konkrétních částí podobných kuchyní pro lepší představu. Naše komunikace po dvou schůzkách byla už jen mailová a zapomeňte na to, že dny a týdny čekáte na odpověď někoho, kdo vám zajišťuje službu, což byla má častá zkušenost. Odpovědi byly precizní, podrobné a tak rychlé, že jsem to byla vždy já, kdo dlužil odpovědi. Následné oslovení několika výrobců kuchyní, pomoc s výběrem všeho potřebného, zajištění stavebních prací (elektrika, voda, plyn) a vlastní zajištění realizace bylo bezchybné.

Lenka Wanet


Zobrazit další reference


Pomohu vám ke kuchyni vašich snů. Od návrhu, přes výběr dodavatele nábytku, spotřebičů a stavebních prací, až k samotné realizaci. Zajistím vše co je potřeba k tomu, abyste ve své nové kuchyni mohli poprvé uvařit a spokojeně ji používat.


Chci pomoci s kuchyní

Jak to probíhá? | Kolik to stojí?