Modrá kuchyně se skořicovou dýhou a industriálními kovovými prvky


      ZOBRAZIT CELOU GALERII (23 FOTEK)


Popis kuchyně:

Při první návštěvě jsem si říkala, že to bude jen "další kuchyně do novostavby", ale jsem moc ráda, že nakonec nebyla :). Na první schůzce, která proběhla přímo v bytě a já si prostor rovnou zaměřila, jsme si povídali o představě o nové kuchyni. Ale protože to je jeden prostor spojený s obývákem, bylo potřeba se nezaměřit jen na kuchyň, ale zjistit jak chce klient celkově v tomto prostoru fungovat.

Místnost má atypický tvar a tak jsme již při první schůzce narazili na otázku jak bude velký jídelní stůl a jak ho v místnosti umístit. Jeho umístění totiž zásadně ovlivňovalo jak bude celý prostor fungovat a kolik místa bude možné využít pro obytnou zónu. Tady se ukázalo jak jsou první schůzky přímo v prostoru výhodné a že občas nestačí sedět na první schůzce nad půdorysem. S metrem na zemi jsem totiž mohla lehce klientovi ukázat jak moc velký prostor jídelní stůl vlastně zabere. Jak s oblibou říkám, papír snese všechno a klienti si občas nedokážou představit jak to vlastně bude ve skutečnosti.

Klientova barevná představa byla výrazná barva v kombinaci se dřevem a černým akcentem. Začínali jsme u petrolejové barvy a v průběhu celé spolupráce se barevné schéma lehce změnilo až jsme skončili u modré. Tu jsem pak doplnila světle šedou pracovní deskou. Obklad si přál klient keramický ve formě "cihliček". Já pak vybrala cihličky v bílé barvě a světle šedou spárovací hmotu. Chtěla jsem nechat vyniknout výraznou modrou barvu a prostor již zbytečně neztmavovat. Dřevodekor jsme vybírali pečlivě, aby seděl k podlaze. Variantou bylo lamino nebo dýha, nakonec si klient zvolil dýhu. Černý akcent jsme do kuchyně dostali díky přiznanému potrubí na odtah, úchytkám, stolové podnoži a kovovým držákům polic. Přiznat odtahové potrubí byl od začátku klientův požadavek.

Dispozičně jsme od začátku pracovali s více variantami. Klient zmiňoval i ostrůvek. Právě díky rozměrům místnosti, atypickému půdorysu a umístění stolu jsem nakonec navrhla kuchyň do tvaru "L", která respektovala i instalace připravené od developera.

Jídelní stůl pak dostal svoje místo u zkosené stěny, tudíž bylo nutné počítat s výrobou takového stolu na zakázku. Tahle pozice stolu nám ale umožnila lépe pracovat se zbytkem místnosti. Pro obývák zůstalo dostatek místa a stůl nebrání průchodu na terasu. Proto vždy upozorňuji klienty, že pokud je kuchyně, jídelní prostor a obývák spojen v jedné místnosti, je potřeba to řešit koncepčně již od začátku a nelze se zabývat pouze kuchyní.

U této zakázky jsem se postarala o kompletní návrh kuchyně včetně výběru spotřebičů, dřezu, baterie a dalších doplňků patřících ke kuchyni. Pomohla jsem s výběrem kvalitního dodavatele kuchyně a zajistila jsem stavební úpravy. Pomohla jsem vybrat obklad a zajistila jsem jeho aplikaci. Pomohla jsem vybrat osvětlení a zásuvky i vypínače. Navrhla jsem kovové držáky polic a stolovou podnož. Zajistila jejich výrobu a pohlídala, aby byla podnož dodána výrobci kuchyně pro kompletaci se stolovou deskou. Časově jsem pak pomohla organizovat návaznost stavebních prací a všech kroků až po montáž kuchyně.

 

 

 

 


Vyjádření klienta:

S Adrianou jsme se zkontaktovali, protože jsme potřebovali někoho, kdo by nás provedl procesem návrhu kuchyně. Neměli jsme moc času před nastěhováním a krize kolem COVID-19 akorát poprvé nabírala na obrátkách. Po potvrzení spolupráce Adriana komunikovala vždy velmi rychle, přišla k nám a mohli jsme naše představy probrat. Adriana při konzultacích nabízí svůj pohled a zkušenosti a je vidět, že je nejenom profesionálka, ale také ji práce baví. Zvlášť části, kde má svobodu si hrát se zajímavými nápady. Po prvotních obavách, že naše představy jsou příliš a nepasují do novostavby, jsme byli velmi mile překvapeni, když nám Adriana prezentovala svůj návrh. Zapracovala vše, co jsme chtěli, dala tomu nádech svého stylu a vkusu, a domluvili jsme se hned napoprvé. Pak už následovala složitá cesta stavebních prací, výběrů materiálů, barev, spolupráce s dalšími řemeslníky. Adriana nám navrhla praktické i estetické prvky na míru. I když byla situace často velmi komplikovaná, i díky COVIDu, vždy jsme cítili Adrianinu podporu a ochotu vše zařídit, vysmlouvat a dokončit v nejvyšší kvalitě. Nakonec jsme měli kuchyň provozuschopnou téměř po nastěhování a v horizontu několika týdnů finálně hotovou. Oceňujeme Adrianin vkus, organizační schopnosti, flexibilitu, rychlost komunikace, spolehlivost i humor. Dokáže obhajovat svoji vizi, ale na konci jedná vždy s respektem k potřebě klientů. Kuchyň nám dělá obrovskou radost a denně si užíváme pohled na krásnou modrou barvu, různé detaily i její praktičnost. Je pro nás spojením živé domácnosti plné kuchyňského ruchu a moderního (i industriálního!) stylu. Děkujeme!

Dominika a Oleg


Zobrazit další reference


Pomohu vám ke kuchyni vašich snů. Od návrhu, přes výběr dodavatele nábytku, spotřebičů a stavebních prací, až k samotné realizaci. Zajistím vše co je potřeba k tomu, abyste ve své nové kuchyni mohli poprvé uvařit a spokojeně ji používat.


Chci pomoci s kuchyní

Jak to probíhá? | Kolik to stojí?