Harmonický a útulný interiér dvoupatrového rodinného domu v bílé a šedé barvě doplněný kombinací dřeva


Popis kuchyně:

Návrh a realizace interiéru celého domu měli zabrat zhruba rok. Spolupráce se nakonec protáhla na 2,5 roku a pro mě to byl zatím nejnáročnější projekt ve všech ohledech.

Když jsem se s klientkou sešla poprvé, měla jsem od ní k dispozici jen půdorysy a vizualizace domu. Projekt stavby byl ve fázi, kdy už jsme nemohli ovlivnit žádné posuny příček, rozměry stěn či dalších stavebních prvků. Pracovala jsem tedy s tím, co bylo stavebně dáno.

Na začátku bylo důležité si ujasnit dispozice jednotlivých místností a rozmístění nábytku. Tomu jsme věnovali několik prvních schůzek, kdy jsme se bavili o tom, jakou představu má klientka a její rodina o místnostech z hlediska pohybu, úložných prostor a jejich celkové funkce. Mým úkolem bylo vyřešit každou místnost v domě tak, aby co nejvíce tyto požadavky splňovaly. Začala jsem spodním patrem domu. Připravila jsem návrhy kuchyně s obývákem včetně krbu, koupelny, pracovny/pokoje pro hosty a předsíně. Nejnáročnější bylo řešení krbu, kde bylo od začátku zásadní vyřešit návaznost na kuchyňskou linku a zároveň dodržet technické požadavky. Konečné řešení a vzhled mi muselo posvětit studio, které krb dodávalo. První patro byl trochu designérský oříšek, jelikož v domě se šikmou střechou nechali klienti přiznané kleštiny. Zkosené stropy udávaly jasné limity prostoru a bez řešení nábytku na zakázku by se to neobešlo. V horním prostoru domu jsem řešila ložnici se šatnou, technickou místnost pro pračku a úklid, hlavní koupelnu a dva dětské pokojíčky. Na projektu obou koupelen jsem spolupracovala s koupelnovým studiem, které zastřešilo i dodávku veškerého vybavení.

Mám ráda domy, které působí harmonicky. Pozná se to tak, že když projdete všemi místnostmi, máte pocit, že spolu celý interiér komunikuje. A to bylo mým cílem, aby tento dům působil přesně takto. Propojovacím prvkem jsou barvy a materiály, které se opakují napříč celým domem. A protože klientky sen byla dřevěná podlaha, společně jsme vybraly krásnou dubovou podlahu, která domu dodala útulnost. K dřevěné podlaze jsme jako parťáka zvolily keramickou dlažbu s geometrickým vzorem v tlumených barvách. V interiéru se pak opakují tóny dubu, bílé, šedé a černé. Jediným prvkem, který se barevně vymyká tlumeným tónům, je čelo manželské postele, kde si klientka přála použít „mechovou“ barvu.

Mít správně osvětlený interiér je věda, proto jsem si vzala na pomoc specializované studio, které se návrhem a řešením osvětlení na zakázku zabývá. Při návrhu jednotlivých místností jsem měla představu, jak a co nasvítit, a jak by světla měla typově vypadat. Konkrétní výpočty a technickou stránku zajistilo studio. Nejvíce práce bylo s vyřešením osvětlení v prvním patře, kde se některá světla musela speciálně uchytit na přiznané kleštiny.

Kdybych měla vypíchnout některá speciální řešení v jednotlivých částech domu, bylo by to určitě napojení jídelního stolu na kuchyňský ostrůvek. Jídelní stůl je totiž opticky „zakousnutý“ do ostrůvku, a tím vytváří jeden celek a srdce domova. Krb a jeho okolí jsem navrhla jako útulné místo pro posezení s knížkou. V místnosti jsem ho zvýraznila černou stěrkou s hrubší strukturou. V pokoji pro hosty jsem si pohrála s návazností postele na pracovní stůl. V holčičím dětském pokojíčku jsem pracovala se zkosením tak, aby nábytek okolo postele a nad ní vytvořil iluzi domečku. Obecně jsem musela na návrh dětských pokojů pohlížet z dlouhodobého horizontu, aby byly pokoje funkční i za několik let. V šatně, navazující na ložnici, jsem se snažila o maximální využití prostoru pod zkoseným stropem, kde vzniklo i příjemné místo pro sezení či odložení tašky nebo kabelky. Nejvíce nám paradoxně dala zabrat nejmenší místnost. Technická místnost s pračkou se nachází v prvním patře domu se zkoseným stropem, a tak jsme prošli několika variantami řešení. Výsuvné koše na špinavé prádlo a dostatek úložného prostoru pro úklidové pomůcky plus prostředky na praní. To vše se nám do téhle malé místnosti vešlo. Při celém procesu realizace interiéru jsem klientce pomáhala téměř se vším. Konzultovala se mnou i ty nejmenší detaily.

O co jsem se během této zakázky postarala? Vytvořila jsem kompletní návrhy interiéru a zajistila realizaci všech nábytků včetně kuchyně a všeho, co ke kuchyni patří. Pomohla jsem s výběrem kvalitního dodavatele zakázkového nábytku, se kterým jsem vyřešila i takové věci jako kovové prvky okolo krbu a v kuchyni a čalounění čela manželské postele a sedáku vestavné skříně v předsíni. Pomohla jsem vybrat podlahy a zajistila jejich pokládku. Navrhla jsem a zajistila aplikaci omyvatelných stěrek. Navrhla jsem a pomohla jsem zrealizovat osvětlení v celém domě ve spolupráci se světelným studiem. Dále jsem pomohla vyřešit obě koupelny v domě, taktéž ve spolupráci se specializovaným koupelnovým studiem. Pomohla jsem s výběrem solitérů do celého domu. A v neposlední řadě jsem navrhla a zajistila realizaci kompletního stínění. Časově jsem koordinovala návaznost všech dodávek až po aplikaci tapety v pokoji pro hosty.

Avšak bez spolehlivých partnerů a dodavatelů by tohle byla ještě větší fuška. I jim patří velké díky za spolupráci na této náročné zakázce, kde jsme museli některé věci řešit trochu za pochodu. Výsledek ale stojí za to. Co říkáte?Zobrazit další reference


Pomohu vám ke kuchyni vašich snů. Od návrhu, přes výběr dodavatele nábytku, spotřebičů a stavebních prací, až k samotné realizaci. Zajistím vše co je potřeba k tomu, abyste ve své nové kuchyni mohli poprvé uvařit a spokojeně ji používat.


Chci pomoci s kuchyní

Jak to probíhá? | Kolik to stojí?