Jak vznikala zajímavá kuchyně v podkroví

Poptávka návrhu kuchyně do podkrovního prostoru od pana Kopřivy pro mne byla po delší době navrhování kuchyní do novostaveb příjemnou změnou. Netypický prostor si žádá netypická řešení, tak se pojďte podívat, co jsme vymysleli.

Kuchyně ve tvaru U v podkroví, dřevěný dekor.

Z první schůzky vzešla skica

Kuchyně měla zapadnout do podkroví prvního patra vícegeneračního rodinného domu. Prostor byl poměrně komplikovaný.  Proto jsme se domluvili s panem Kopřivou, že se sejdeme přímo na místě, abych si mohla vše pořádně změřit a zakreslit.

S klientem jsem probrala všechny jeho požadavky a potřeby. Hlavním požadavkem bylo maximálně využít prostor, a umístit do kuchyně barové sezení.

Po krátké debatě jsme skončili u dispozice kuchyně ve tvaru „U“ i přesto, že panu Kopřivovi bylo jasné, že v takové kuchyni bude ztrácet místo ve dvou rozích kuchyně. Tuto ztrátu jsem se ale snažila kompenzovat při využití dalších prostor.

V dispozici nám sehrál důležitou roli přívod vody a zkosený strop.

Pustila jsem se do první skicy, na které jsme si ujasnili, jak by mohla budoucí kuchyně vypadat.

Skica kuchyně ve tvaru U v podkroví

Aby měl co největší pracovní a odkladnou plochu, chtěl pan Kopřiva v kuchyni zachovat pouze jedinou vysokou skříň – lednici.

Troubu jsme tedy umístili pod varnou desku a pro potraviny vyčlenili jednu spodní skříňku.

Pana Kopřivu oslovily dřevěné dekory, do kterých se rozhodl ladit celou kuchyni. Mým doporučením bylo sladit dřevěný dekor na kuchyni s dřevem na podlaze. Dvířka na kuchyni jsou o několik odstínů tmavší než podlaha, a kuchyně tak v celé místnosti krásně vynikne. To je ostatně vidět už z 3D návrhů, které jsem připravila.

3D návrh podkrovní kuchyně ve tvaru U.

S návrhem byl pan Kopřiva spokojen. Nezbývalo než kuchyni zadat do výroby a počkat si na výsledek. Já myslím, že se povedl, co říkáte?

DSCN1394 DSCN1397 DSCN1398

A co na to klient? :)

„Protože šlo o první kuchyň, kterou jsme si sami pořizovali, potřebovali jsme pomoc. Paní Štefanová byla již od první schůzky velmi ochotná a dokázala najít originální řešení našich přání. Kuchyň máme 2 roky a rozhodně bychom jinou nechtěli. Kvalitní materiál, hezký design a velmi dobrý přístup paní Štefanové.“

p. Kopřiva

Adriana Štefanová

8 let práce pro kuchyňská studia mi dalo zkušenosti, které teď jako nezávislý kuchyňský poradce využívám při návrhu kuchyní pro své klienty. Přečtěte si, jak vám pomohu vybrat kuchyni, ze které budete mít radost.

Další články - Web