Výzva v podobě kuchyně tvaru L v netypickém prostoru

Navrhnout pěknou kuchyni s ostrůvkem, která zapadne do nového 3+kk v novostavbě . To  bylo přání paní Faltejskové. Přečtěte si, proč je kuchyně nakonec bez ostrůvku. V článku najdete také další fotky kuchyně.

Kuchyně ve tvaru L v bytě 3+kk

Jak dispozice bytu na Praze 4 – Bráníku napovídá, kuchyně je spojena s obývacím pokojem. Místnost je poměrně rozměrná, ale přesto návrh kuchyně nebyl tak snadný. V prostoru se totiž nachází čtvery dveře, a paní Faltejsková sem ještě chtěla umístit sedací soupravu, kterou již vlastnila. Ale kdyby to bylo jednoduché, nebylo by to ono, no ne? :)

Místo ostrůvku poloostrov

Klientka si přála kuchyni s barovým sezením a ostrůvkem s vařením, který by opticky oddělil kuchyni od obývací části. Ostrůvek jsme ale zavrhly hned vzápětí. Vyžadoval by totiž mnohem více volného prostoru a průchozí zóny, které jsme kvůli uspořádání místnosti neměly k dispozici.

Zvolily jsme kompromis v podobě návrhu kuchyně tvaru „L“, kde je na části poloostrova vaření a barové sezení zároveň.

Skica rozložení kuchyně ve 3+kk bytě

Skica, kterou jsem načrtla na schůzce, a která se stala výchozím bodem pro další postup.

Jak vidíte na skice, docílily jsme tak požadovaného oddělení kuchyně od obýváku, ušetřily další místo pro jídelní stůl a klientka byla nadšená i přesto, že se sem vysněný ostrůvek nevešel.

Vhodně umístěné spotřebiče zpříjemňují práci

S umístěním spotřebičů si nechala klientka poradit, a kromě umístění varné desky a odsavače nechala vše na mně. Nadšená byla z mého doporučení umístit troubu a mikrovlnku do vysoké skříně. Líbilo se jí, že se už k troubě nebude muset nikdy ohýbat.

Jako pravák ocenila umístění myčky vpravo vedle dřezu, může tak nádobí po opláchnutí ukládat dovnitř pravou rukou.

Výběr dekoru jsme podřídily nábytku, který si s sebou klientka do nového bydlení stěhovala. Zásadním dekorem byla barva wenge, která se objevovala na několika kouscích nábytku. Abychom barevně propojily kuchyňskou linku s obývákem, rozhodli jsme se barvu wenge použít v detailech kuchyně. Kontrastní krémovou barvou jsme pak prosvětlily celý prostor a dodaly místnosti šmrnc.

3D model, nákresy a šup do výroby

Probraly jsme vše potřebné, a mohla jsem se pustit do tvorby 3D modelu.

3D model kuchyně tvaru L s barovým sezením.

3D model kuchyně ve tvaru L s barovým sezením.

Připravila jsem technické výkresy, a už nám nic nebránilo zadat kuchyni do výroby.

pudorys_kuchyne-3kk

A výsledek? Spokojená klientka s krásnou kuchyní

Kuchyně 3+kk ve tvaru L

Kuchyně ve tvaru L v bytě 3+kk

Vyjádření paní Faltejskové:

Spolupráce nám pomohla zorientovat se v současné nabídce nejen nábytku a kuchyňských přístrojů, ale i některých vylepšení, které se v kuchyni dají využít. Oceňuji výsuvné police na nádobí v rohovém prostoru kuchyňské linky, bez nichž by bylo nádobí v zadním prostoru těžko dosažitelné. Mám ráda výsuvnou skříň na potraviny, umístění trouby do výšky, ve které se nad ní nemusím hrbit. Vzhledem k tomu, že je kuchyně ve stejné místnosti s obývacím pokojem, bylo pro nás důležité, aby také dobře vypadala. Barevná kombinace byla velmi dobře zvolena a otevřené police umožňují vystavit dekorační předměty nebo květiny.

J.Faltejsková, Praha 4 – Bráník

Adriana Štefanová

8 let práce pro kuchyňská studia mi dalo zkušenosti, které teď jako nezávislý kuchyňský poradce využívám při návrhu kuchyní pro své klienty. Přečtěte si, jak vám pomohu vybrat kuchyni, ze které budete mít radost.

Další články - Web