Když kuchyně na míru není na míru

“Dodáme vám kuchyni na míru”, tvrdí v reklamě snad každý dodavatel kuchyní. Jeho „na míru“ ale může být jen směsí kompromisů a nedotažených řešení. Jak se tomu jako zákazník můžete vyhnout?

kuchyne-na-miru-13-12-14-nahled

Kuchyně na míru = kuchyně bez kompromisů

Představte si, že máte atypický prostor, například půdní vestavbu.

Kdo skutečně vyrábí kuchyně míru, dodá vám skříňky, které tento prostor kopírují a počítají s každým jeho centimetrem.

Kdo slovíčka “na míru” používá jen jako prázdnou frázi, dodá vám skříňky ve standartním provedení a mezery zakryje takzvaným výkrytem nebo zakončí policemi.

Většina výrobců má v nabídce poměrně velkou škálu kuchyňských skříněk, z nichž by vám uměla poskládat vcelku pěknou kuchyni.

Ale běda jak projevíte zájem o různé změny, vychytávky nebo lepší začlenění kuchyně do prostoru. To se pak výrobci kuchyní “na míru” rozřadí do těchto kategorií, z nichž bohužel převažují ty první dvě:

  1. “noo, vyřešíme to nějakým kompromisem, třeba policí nebo výkrytem”
  2. “ne, bohužel tyto změny nejsou možné”
  3. “ano, umíme to, ale necháme si za to pořádně zaplatit”
  4. “ano, s tím počítáme a umíme to bez problémů”

Pokud chcete kuchyni na míru, jistě hledáte výrobce z bodu 4, takže si pojďme říct, jak ho poznat.

Jak se dostat ke kuchyni na míru bez zbytečných příplatků?

Nejlépe vašim požadavkům dostojí výrobce, který funguje v podstatě jako truhlář.

  • Vybrali jste si jiný odstín laku než ten, který má v základní nabídce? Nechá vám nalakovat větší desku jako vzorek, abyste si konečný odstín odsouhlasili.
  • Chcete maximálně využít prostor pro kuchyni? Vyrobí skříňky v jakémkoli provedení a tvaru, nebude se uchylovat ke kompromisním řešením.

Jenže jak takového výrobce najít? Prostě se nestyďte a na rovinu se ptejte:

  • “chci tu kuchyni v jiném odstínu, ale nemáte ho v katalogu. Je to problém, nebo to zvládnete? Budu za to připlácet nebo ne?”
  • “jaké řešení kuchyní poskytujete? Nemám zájem o nastavování kuchyně zbytečnými policemi a výkryty. Jste v případě potřeby schopni upravit tvar a velikost skříněk tak, aby přesně zapadly do prostoru? Budu za to připlácet?”

Kuchyně je velká investice na několik let dopředu, proto se nenechte odbýt prvním výrobcem, který vám vám bude mermomocí vnucovat svá standardizovaná řešení plná kompromisů. Najděte takového, který se bude schopen plně přizpůsobit vašim požadavkům. Ráda vám pomohu navrhnout kuchyni a takového výrobce najít.

Fotky vydají za tisíc slov – rozdíl mezi „na míru“ a na míru

Kuchyně poskládaná ze standartních skříněk, bez jakéhokoli přizpůsobení.

Kuchyně složená ze standartních skříněk. Do kuchyně na míru má daleko. Všimněte si nevyužitého prostoru u horních skříněk a nepříliš vkusného přechodu mezi skříňkami, digestoří a policí.

Tahle kuchyně na míru rozhodně není.

Další kuchyně poskládaná ze standartních skříněk. Snaha vyřešit zkosený prostor policemi není špatná, ale kuchyni na míru nám to z toho nedělá. Všimněte si také skříňky vpravo, nad níž je zkosený strop a tím pádem nevyužité místo.

Bez kompromisů, tak, jak to má být. Skříňky zde jsou skutečně na míru, díky čemuž je plně využit celý prostor.

Bez kompromisů, tak, jak to má být. Skříňky zde jsou skutečně na míru, díky čemuž je plně využit celý prostor.

Praktické a vtipné využití prostoru pod schody a krásná ukázka kuchyně na míru. To by se se standartními skříňkami nepovedlo.

Praktické a vtipné využití prostoru pod schody a krásná ukázka kuchyně na míru. To by se se standartními skříňkami nepovedlo.

Adriana Štefanová

8 let práce pro kuchyňská studia mi dalo zkušenosti, které teď jako nezávislý kuchyňský poradce využívám při návrhu kuchyní pro své klienty. Přečtěte si, jak vám pomohu vybrat kuchyni, ze které budete mít radost.

Další články - Web