Jak vznikala bílá kuchyně do 2+kk v novostavbě

Paní Plachá mne oslovila už podruhé. Zatímco první kuchyni jsem navrhovala do jejího vlastního bytu, teď potřebovala kuchyni do 2+kk bytu, který bude pronajímat. Pojďte se podívat, jak vznikala, od ruční skicy, přes 3D návrh až po realizaci.

Tohle je výsledek. Přečtěte si, jak jsme se k němu dopracovaly.

Tohle je výsledek. Přečtěte si, jak jsme se k němu dopracovaly.

Osobní schůzka odhalila představy o kuchyni

S paní Plachou jsme se sešly přímo v prostoru novostavby bytu 2+kk v Praze 10 – Malešicích, do kterého chtěla kuchyni umístit. Přípojky vody a elektřiny tu už byly připraveny.

Během rozhovoru jsme společně došly k těmto požadavkům:

  • rozpočet do 100 000 Kč včetně spotřebičů. Na spotřebičích chtěla klientka ušetřit, aby nám zůstala co největší částka na samotný nábytek.
  • kuchyně by měla být světlá, aby zbytečně nezmenšovala prostor. Vybraly jsme bílou, královnu barev, k níže se dá doladit téměř cokoliv.
  • spotřebiče by měly rozmístěny tak, aby zajistily návaznost práce v kuchyni.
  • musí tu být dostatečný pracovní prostor.
  • abychom snížily náklady, dohodly jsme se, že zvolíme úsporné řešení obložení stěn mezi pracovní deskou a horními skříňkami. Vyřešily jsme ho bílým laminem, stejně jako dvířka kuchyně.

Výklenek za dveřmi do kuchyně by byla škoda nevyužít pro vysoké skříně. Zbývající prostory částečně přizpůsobíme přívodům vody, jejichž přemístění bývá složité. Navíc nám takové rozložení krásně korespondovalo s návazností práce v kuchyni, kdy za lednicí následoval dřez s odkládací plochou, pracovní plocha a varná deska s troubou.

Hned na místě jsem připravila rychlou skicu, ze které jsme potom vycházely.

skica-kuchyne

Zatím to moc jako moderní kuchyně nevypadá, co? :)

3D návrh pro dokonalou představu o nové kuchyni

Na rozložení kuchyně jsme se shodly hned na schůzce, takže už mi nic nebránilo vytvořit 3D návrh a výkresy pro výrobce.

3D návrh bílé kuchyně s rozpočtem 100 000 Kč pro paní Plachou

3D návrh se paní Plaché líbil, mohly jsme tedy kuchyni zadat k výrobě.

Půdorys připravované kuchyně

Okótovaný půdorys kuchyně poslouží výrobci k přesnému nacenění její výroby.

Každý prvek má svůj účel

Proč je kuchyně řešená jak je? Nic není nahodilé.

  • Varnou desku jsem umístila tak, aby člověk při vaření v kuchyni stál bokem ke zbytku místnosti, mohl komunikovat například s hosty v obývacím pokoji a nevařil tedy zády k celé místnosti.
  • Horní skříňky jsem doporučila umístit pouze na jednu stěnu, kam jsem umístila dřez, aby kuchyně působila v celé místnosti vzdušně a dala vyniknout dominantě vaření. Klientka s návrhem souhlasila, jen jsme ještě při návrhu změnily typ horních skříněk, abychom se ještě více přiblížily rozpočtu. Výklopné skříňky jsme tedy nahradily klasickými pantovými s otevíráním doprava či doleva.

Teď nezbývalo než zadat kuchyni do výroby. Hotová a namontovaná byla za 6 týdnů, a tady je výsledek:

Pohled na kuchyni zleva.

Pohled na kuchyni zleva.

Pohled na kuchyni zprava

Pohled na kuchyni zprava

A jak byla majitelka se spoluprací spokojená? Její vyjádření mne nesmírně potěšilo :)

„S paní Štefanovou jsem již realizovala dvě kuchyňské linky, v bytech s různými dispozičními možnostmi i s rozdílným požadavkem na cenu z mé strany. V obou případech překonala má očekávání. Nejen, že umí naslouchat přání klienta, ale dokáže navíc připravit kuchyňské řešení, které zaujme svou funkčností, designem i citem pro detail.“

J. Plachá, Praha

Adriana Štefanová

8 let práce pro kuchyňská studia mi dalo zkušenosti, které teď jako nezávislý kuchyňský poradce využívám při návrhu kuchyní pro své klienty. Přečtěte si, jak vám pomohu vybrat kuchyni, ze které budete mít radost.

Další články - Web