Bílošedá kuchyně v novostavbě s pracovní deskou a obkladem z kompaktního laminátu a jídelním stolem spojeným s ostrůvkem


      ZOBRAZIT CELOU GALERII (23 FOTEK)


Popis kuchyně:

Byt v novostavbě je jako nepopsaný list. Klientka si ho koupila jako svoje první vlastní bydlení a měla o něm určitou představu. Po celou dobu kreativního procesu jsem byla jejím parťákem a snažila se pro ní vytvořit vysněnou kuchyň a útulný a praktický domov.

Naše první schůzka proběhla přímo v bytě, kde jsem si prostor rovnou zaměřila a mohly jsme si povídat o její představě a potřebách. Díky schůzce v prostoru jsem mohla s metrem v ruce vysvětlit určité rozměrové omezení kuchyně, která je v jednom prostoru spojená s obývákem a u které klientka požadovala jídelní stůl nějakým způsobem propojit s kuchyní. Důležitým faktorem bylo i to, že klientka viděla v tomto developerském projektu vzorový byt a uspořádání kuchyně a celé místnosti se jí nelíbilo. Věděla jsem tedy, že k tomu musím přistoupit trochu jinak.

Barevný koncept byl od začátku jasně ukotven v intencích bílé, šedé a dřevodekoru ladícího k podlaze. Jen nebylo jasné v jakém objemu budou tyto barvy použity. Pro co největší optické zvětšení místnosti, která není nijak velká, jsem se rozhodla dominantně použít bílou barvu. Světle šedou jsem pak použila pro spodní řadu horních skříněk a pracovní desku z kompaktního laminátu jsem vybírala do většího kontrastu k bílé, zároveň však ladící k světle šedé. Pro výběr dřevodekoru ladícího k podlaze jsem se s klientkou sešla v kanceláři developera, který měl k dispozici dekor podlahy pro její byt.

Dispozičně jsme na začátku zvažovaly více variant. I díky umístění všech instalací na stěně vedle stoupaček a optickému oddělení kuchyně od zbytku místnosti, jsme se nakonec shodly na řešení kuchyně do "I" s vodou a vařením na jedné straně a poloostrůvkem jako přídavnou pracovní plochou a úložným prostorem. Od začátku jsem věděla, že sloup se stoupačkami chci určitě začlenit do dispozice kuchyně. Díky větší hloubce celé části kuchyně s vodou a vařením se mi podařilo získat prostor i před sloupem se stoupačkami. Původně jsem tento prostor navrhla využít pro uložení koštětě a úklidových prostředků. Klientku ale napadlo tento prostor využít jako barovou skříň a já jsem tuto myšlenku dotáhla. Barová skříň má uvnitř police z plexiskla, které jsou podsvícené led páskem po obvodu celé skříně. Skříňka nemá záda, aby vynikla metalická starorůžová stěrka, kterou jsem nechala aplikovat v tomto místě na celou stěnu a která se opakuje i v obýváku za TV stěnou. Police jsou pečlivě rozmístěny tak, aby vznikl prostor pro různé typy a výšky sklenic a láhve. Led pásek je propojen s pohybovým čidlem, takže se při otevření dvířek celá skříň uvnitř rozsvítí. Tenhle detail miluju!

Díky dispozici kuchyně s poloostrůvkem jsem mohla splnit i další požadavek a tím bylo spojit jídelní stůl co nejvíce s kuchyní. Protože bylo potřeba vytvořit dvě hlavní místa pro sezení u stolu a mít možnost k němu občas posadit až 5 osob, rozhodla jsem se pro stolovou desku do "L". Stůl tak opticky i konstrukčně navazuje na poloostrůvek. Z důvodu zatížení stolu bylo nutné stůl podepřít nějakou konstrukcí. Já navrhla zpracovat tuto konstrukci z ocelového jeklu a pásoviny a nalakovat ji do matné černé.

Výběr materiálů a dekorů pro kuchyň se v průběhu spolupráce několikrát změnil. Nakonec jsme se shodly na tom, že bílá část bude matně lakovaná a úchytku tak vyřešíme jako součást dvířka. Horní skříňky jsme zvolily v šedém laminu a pracovní desku a obklady nakonec z kompaktního laminátu, díky kterému bylo možné namontovat dřez zespoda a na pracovní desce tak vytvořit více pracovní plochy.

U této rekonstrukce jsem se postarala o kompletní návrh kuchyně včetně výběru spotřebičů, dřezu, baterie a dalších doplňků patřících ke kuchyni. Pomohla jsem s výběrem kvalitního dodavatele kuchyně a zajistila jsem stavební úpravy. Pomohla jsem vybrat dekorativní stěrku a zajistila jsem její aplikaci. Pomohla jsem vybrat osvětlení a zásuvky i vypínače. U montáže osvětlení, což byl pěkný oříšek, jsem pak osobně asistovala, aby vše dopadlo perfektně. Pomohla jsem vybrat a doladit k celé kuchyni i jídelní židle. Navrhla jsem kovovou stolovou podnož, zajistila její výrobu a pohlídala, aby byla včas dodána výrobci kuchyně před její montáží. Časově jsem pak pomohla organizovat návaznost stavebních prací a všech kroků až po montáž kuchyně.

 

 

 

 

 

 Zobrazit další reference


Pomohu vám ke kuchyni vašich snů. Od návrhu, přes výběr dodavatele nábytku, spotřebičů a stavebních prací, až k samotné realizaci. Zajistím vše co je potřeba k tomu, abyste ve své nové kuchyni mohli poprvé uvařit a spokojeně ji používat.


Chci pomoci s kuchyní

Jak to probíhá? | Kolik to stojí?