Moderní bílá kuchyně s dubovou dýhou a corianem v historickém bytovém domě


Popis kuchyně:

Krásný a vzdušný prostor s vysokým stropem mi nabídl možnost vytvořit velmi jedinečnou kuchyň. Prostor jsem si s klientkou poprvé prohlédla, když již v bytě probíhaly stavební práce. Ve spravný čas tak bylo potřeba rozhodnout jak bude kuchyně vypadat kvůli přípravě rozvodů vody a elektřiny.

Barevně od začátku klientka zvažovala kombinaci bíé, dřeva a šedé. Při  návrhu jsem zvažovala různé kombinace. Nakonec zvítězilo řešení, kdy část kuchyně s vysokými skříněmi je celá dřevěná a zbytek je celý bílý včetně corianové desky.  Do dřevěné části jsem mazaně ukryla i vchod do špajzu. Nápad skrýt do této části vysokých skříní i vchod do špajzu jsem klientce sdělila hned na první schůzce a moc se jí libil. 

Požadavek na lednici side by side a vchod do špajzu ovlivnil finální uspořádání kuchyně. Prostor je natolik velkorysý, že umožnil uspořádat kuchyň tak, aby na sebe práce v kuchyni navazovala. Zároveň se podařilo vytvořit dostatek místa na práci i dostatek odkládacího a manipulačního místa. Pro drobné spotřebiče jsem vymyslela výklenek nad pracovní deskou, kde jsou spotřebiče připravené k okamžitému použití. Výklenek pro spotřebiče je záměrně navržen mělčí a za ním je ukrytý ještě žebřík. Výklenek nad lednicí byl od začátku navržen pro dekorace. Sifonové lahve jsou trochu retro :).

V jiných místnostech jsou v bytě použité jako dlažba a obklad černobílé patchwork hexagony. Původní záměr bylo použít je jako obklad i do kuchyně a tímto prvkem celý byt propojit. Nakonec jsme se ale rozhodly pro použití šedé omyvatelné stěrky, která přiznává výšku místnosti a celou stěnu hlavní části kuchyně pěkně sjednotila.

S vychytávkami se na této kuchyni nešetřilo - vchod do špajzu ukrytý za kuchyňskými dvířky, prostor pro žebřík za výklenkem na spotřebiče, dávkovač na saponát, vysavač do soklu.

U této rekonstrukce jsem se postarala o kompletní návrh kuchyně včetně výběru spotřebičů, doplňků, obkladu (stěrky). Pomohla jsem s výběrem kvalitního dodavatele kuchyně a zajistila jsem technické plány jako podklad pro stavební úpravy. Časově jsem pak pomohla organizovat návaznost stavebních prací, aplikaci stěrky a montáž kuchyně.

 

 Zobrazit další reference


Pomáhám svým klientům k novým kuchyním. Od návrhu a instalačních plánů, přes výběr dodavatele, až k samotné realizaci a předání kuchyně.

Nechte starosti na mne, ráda pomohu i vám.


Chci pomoci s kuchyní

Jak to probíhá? | Kolik to stojí?