Kuchyně bílá, dřevo, šedá stěrka s bílou corianovou deskou v bytě 1+kk


Popis kuchyně:

Už po první schůzce jsem věděla, že vznikne krásná a praktická kuchyně absolutně dokonale padnoucí malému prostoru. Klientka měla velmi jasnou představu o tom co chce a co se jí líbí. Mým hlavním úkolem bylo, jí celým procesem vzniku nové kuchyně provést a ušetřit jí starosti a čas.

Prvním bodem na programu bylo vyřešit podlahu. Developer do bytu 1+kk připravil laminátovou podlahu a v místě kuchyně byla připravena dlažba. Ta musela jít pryč, protože jedině díky sjednocení podlahy šlo z tohoto malého prostoru udělat jednu kompaktní místnost. Navrhla jsem, aby byla dlažba nahrazena plovoucí podlahou. V rámci stavebních prací se vše zvládlo.

Požadavek na barevnou kombinaci bylo vytvořit kuchyň s převládající bílou barvou v kombinaci se dřevem. Už od začátku jsem věděla, že to prostoru pomůže opticky. Ale až když jsem se na kuchyň přišla podívat po montáži, překvapilo mě jak velkou moc má bílá kuchyň v malém prostoru. Působilo to jako kdyby tam ani žádná nebyla, úplně přirozeně splynula se zbytkem prostoru.

Návrh kuchyně do tohoto prostoru jsem od začátku promýšlela tak, aby vyhovoval všem potřebám klientky. Úložné prostory jsem využila na maximum i tím, že kuchyňské skříňky jsou navrženy až ke stropu. Na straně s lednicí jsou úložné prostory využity i pro jiné než kuchyňské účely. Pro kompaktnost kuchyně jsem navrhla použít vestavnou digestoř. Odtah je nenápadně ukrytý v druhé řadě horních skříněk pod stropem. Pro zvětšení pracovního prostoru na velmi krátké stěně, kam bylo potřeba umístit jak vodu, tak vaření, jsem navrhla použít corianovou pracovní desku. Ta umožňuje vyřešit dřez jako součást desky a maximalizovat tak pracovní plochu. V části kuchyně s lednicí slouží deska v dekoru dřeva dekorativně a taky jako odkládací prostor pro drobné kuchyňské pomocníky.

V jednoduchosti je krása a tak je celkový design kuchyně velmi jednoduchý a elegantní. Nenápadná úchytka ve tvaru "J" je již součástí lakovaných dvířek. Spotřebiče v bílé barvě pomáhají vytvořit dojem obytné kuchyně. Obklad je řešen omyvatelnou šedou stěrkou. 

U této rekonstrukce jsem se postarala o kompletní návrh kuchyně včetně výběru spotřebičů, doplňků, osvětlení, obkladu (stěrky). Pomohla jsem s výběrem kvalitního dodavatele kuchyně a zajistila jsem stavební úpravy včetně úpravy podlahy. Časově jsem pak pomohla organizovat návaznost stavebních prací, aplikaci stěrky a montáž kuchyně.

 

 Zobrazit další reference


Pomáhám svým klientům k novým kuchyním. Od návrhu a instalačních plánů, přes výběr dodavatele, až k samotné realizaci a předání kuchyně.

Nechte starosti na mne, ráda pomohu i vám.


Chci pomoci s kuchyní

Jak to probíhá? | Kolik to stojí?